PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Bulviakasio nuobaigose Roputes virėm, kepėm ir šmanta tepėm

 

Šiandien nė vienas lietuvis neįsivaizduoja savo gyvenimo be bulvinių patiekalų. Lietuvininkai bulves vadino roputėmis. Roputes nukasti buvo organizuojamos talkos. Į talkas eidavo kaimynas kaimynui, giminaičiai, padėti vienas kitam nuimti derlių.. Po bulviakasio, daugiausiai jaunimas, organizuodavo vakarėlius, vadinamus ,,Tanciais“. Jaunimas sakydavo ,,Jei nebus nuobaigų, neliks durų nei langų“. Lietuvininkai mažai šoko ir dainavo, bet per darbų pabaigtuves linksminosi ir nepaisė  draudimų. Atsiradus bulvių kasimo mašinoms, talkos pradėjo nykti, nes bulviakasis tapo įveikiamas ir be talkų.

             Rugsėjo 29 d. Pagėgių kultūros centre vyko bulviakasio nuobaigų vakarėlis ,,Roputės virsim, kepsim ir šmanta tepsim“. Grojant Stoniškių  kaimo kapelai (vad.. Rimas Tamašauskas) rinkosi šventės dalyviai. . Pačios geriausios Pagėgių krašto šeimininkės: Nijolė Rūkienė,  Danguolė  Kemerienė, Danutė Mikšienė (Pagėgių neįgaliųjų draugija), Indrė Žukauskienė ( Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyrius) ir Plaškių bendruomenės moterys su pirmininke Danute Bardauskiene  gamino patiekalus iš bulvių. Ir kokių tik patiekalų nebuvo: bulbonai, švilpikai, bulvių vyniotinis, kastinis, kleckynė, bulvių pyragas, bulvių ankštys, bulvės su lašinukų marškiniais ir daržovėmis, baladuškos, šiupinys, lauže keptos bulvės su lašinukais, košė citerbrei ir specialiai nuobaigoms gaminta gira. Renginį aplankė Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas. Jis palinkėjo santarvės, susiklausymo, ramybės ir prasmingų naujų darbų.

                   Renginio dalyviai prisiminė bulviakasio tradicijas, skanavo valgius, šoko, dainavo kartu su Pagėgių kultūros centro folkloro ansambliu ,,Kamana“ ( A. Mikšienė). Nuo pat renginio pradžios Barbora (Biruta Sadeikienė) kūrė žaismingą  nuotaiką: viliojo saldainiais bernus, būrė su kanapėmis, kad susirastų vyrą, nes nuobaigų vakarėliai  buvo tarsi įžanga į piršlybų ir vestuvių metą.

Kultūros centro informacija

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

sausio 2019
PATKPŠS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan