PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Pagėgių folkloro ansamblis „Kamana“ atrankoje į dainų šventę

Folkloro kolektyvai pirmieji patyrė atrankos jaudulį į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos“.

Dainų šventėje „Vardan tos...“ folkloro dienos tema „Didžiųjų žmonių žemė“. 

Pagėgių folkloro ansamblio „Kamana“ programa skirta Mažosios Lietuvos patriarchui Martynui Jankui. Šį kašto šviesuolį ansambliečiai žino puikiai, nes Martyno Jankaus užrašytos dainos nuolat sudaro dalį kolektyvo repertuaro. O šių metų gruodyje pasirodys kompaktinė plokštelė su trylika Martyno Jankaus užrašytų, ir „Kamanos“ įdainuotų dainų. Lietuvos nacionalinio radijo archyvus jau prieš dvidešimt metų papildė „Kamanos“ įdainuotos, o Martyno Jankaus užrašytos dainos.  

                           Kintų Vydūno kultūros centre, vykusioje atrankoje, dalyvavo septyni folkloro kolektyvai, kuriuos sudaro gerokai per šimtą etninės kultūros puoselėtojų. Šeši iš jų Šilutės rajono ir miesto folkloro kolektyvai ir Pagėgių savivaldybės Kultūros centro, Šilgalių folkloro ansamblis „Kamana“. Atrankos komisiją sudarė nacionalinio kultūros centro, etninės kultūros skyriaus, folkloro poskyrio vadovė Jūratė Šemetaitė ir vyriausieji specialistai Loreta Sungailienė ir Arūnas Lunys.

 Daug pagyros žodžių sulaukė Pagėgių savivaldybės Kultūros centro folkloro ansamblis „Kamana“, vadovė Aksevera Mikšienė. Pasak Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos Tarvydienės“ Puikus pavyzdys jaunimo įtraukimo į folkloro ansamblį. Pateiktos patarlėsi ir pasakojimai tarmiskai, nepriekaištingai dėvimas tautinis kostiumas . Stulbino vyrų gausa ansamblyje. Tema apie Martyną Jankų parinkta taikliai ir labai atraktyviai, žiūrovams buvo smagu žiūrėti.

Verdiktą ar kolektyvas pateko į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ , komisija paskelbs susipažinusi su visos Lietuvos pateiktomis programomis.

 Ką gi 2018 – tieji Pagėgių kraštui gausūs jubiliejais ir iškilmingomis datomis, tad „Kamanos“ programą, skirtą Martynui Jankui pamatysime mūsų krašto renginiuose.

                      FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

vasario 2019
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan