PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Margas margutis

Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri dabar atitinka krikščionių Velykų laiką. Dalis Velykų papročių - eiti anksti ryte į bažnyčią, eiti aplink bažnyčią paminint Kristaus nueitą kančių kelią ir pan. - tai krikščionybės suformuoti papročiai. Kitas iš papročių - marginti kiaušinius, kilęs iš pagonių pavasario gamtos atgimimo šventės.

                Kiaušinis nuo pagonybės laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, vaisingumą, kosmosą. Kiaušiniams mūsų protėviai priskirdavo nemažai gydomųjų galių. Pirmieji marginti kiaušiniai Lietuvoje rasti XIII a. Dažniausiai kiaušiniai marginami vašku.

                Kovo mėn. 29 dieną Natkiškių kultūros namuose, būrelio ,,Moterų seklyčia“ narės taip pat susėdo marginti kiaušinių: vienos skutinėjo, kitos tepė vašku arba puošė flomasteriais. Apie Velykų papročius ir tradicijas moterims priminė kultūros namų renginių organizatorė Rasa Armonienė. Moterys klausėsi, pritarė ir dalijosi mintimis apie savo vaikystės Velykas, jų tradicijas ir papročius. Kiaušinis turi būti numargintas gražiai, todėl tai ilgas ir kruopštus darbas. O po darbo galima arbata, saldainiais pasivaišinti ir palinkėti viena kitai gražių šv. Velykų.

 

Renginių organizatorė Rasa Armonienė

 

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

sausio 2019
PATKPŠS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan