PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Sertifikuoti amatininkai Pagėgių savivaldybėje

Senieji amatai – tai tokio pobūdžio dirbinių gamyba, kai amatininkas savo rankų darbu, pasitelkęs iš kartos į kartą perduodamus įgūdžius bei technologijas ir vietos žaliavas, sukuria dirbinius. Amatininkai yra smulkaus verslo atstovai, galintys kurti individualias ar nedidelės grupės narių įmonėles.

                 Nuo senų laikų lietuviai suprato amato svarbą, bet šiuo metu šalinasi amatininko duonos, geriau išvažiuoja dirbti sunkų darbą svetur, nes nesitiki didelio uždarbio. Todėl, kai kurie senieji amatai pamažu nyksta. Amatų ugdymas gali prisidėti prie nedarbo, gali sukurti darbo vietas, ypač kaimų, miestelių, atokesnių gyvenviečių žmonėms, ne tik pagyvenusiems, bet ir jauniems. Kad atsigautų senieji amatai savivaldybėje turėtų atsirasti amatų centras, kuris suteiktų amatininkams visokeriopą pagalbą: sudarytų sąlygas kelti meistriškumą, orientuotų amatininkus į regiono kultūros savitumą, populiarintų ir padėtų amatininkams realizuotį produkciją, bendradarbiautų su kitų regionų ir šalių amatininkais.

                  Iki 2015 m. Pagėgių savivaldybėje nebuvo nei vieno sertifikuoto amatininko. Sertifikuoti amatus padėjo kultūros centro etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė. Pats pirmasis sertifikuotas amatininkas Pagėgių savivaldybėje 2015 m. tapo Darius Tamulis iš Mociškių kaimo. Jis pritaikęs krosnį, susiradęs senovišką keptuvę, pradėjo kepti vofelius ( vaflius) pagal senovinį vofelių receptą, papasakotą lietuvininkės Onos Paldavičienės iš Rukų kaimo.

   

2016 metais sertifikuotas Stoniškių seniūnijoje gyvenančio tautodailininko, Nerijaus Paleckio kalvystės amatas. Kalvystė vienas senoviškiausių amatų Klaipėdos krašte, turintis senas tradicijas. Nerijus pats susikūrė kalvę, kurioje kuria gražius dirbinius, o amatą perėmė iš savo giminės vyrų.

     

Taip pat sertifikuotas Pagėgių savivaldybės kultūros centro organizuojamas ,, Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“. Ši mugė suteikia pagėgiškiams prieš Kalėdas apsirūpinti žąsimis šventiniam stalui, papildo ūkininkų biudžetą.

     

2017 m. sertifikatą gavo Natkiškių seniūnijos gyventoja, tautodailininkė Elvyra Šulcienė, kuri neria senovinius rankšluosčių, patalynės, būsto, rūbų papuošimus, kiekvienais metais dalyvauja apskrities parodose.

   

              Sertifikuotų amatininkų ratas Pagėgiuose didėja. Šiuo metu sertifikato laukia Jelena Jankauskienė, kuri siuva ir siuvinėja Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalę delmoną ir kiti.

   

Tradiciniai amatai neatsiejama kultūros dalis, žyminti regionų išskirtinumą, suteikianti papildomas pajamas bendruomenėms ir amatininkams. Jos būtina atgaivinti, puoselėti bei išsaugoti ateities kartoms.

         Pagėgių savivaldybės kultūros  centro informacija

                  

Foto akimirka

Kalendorius

sausio 2019
PATKPŠS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan