PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Respublikinis šokių festivalis „Šokių pynė“

Šeštadienį, birželio 24 dieną, po bemiegės Joninių nakties, nes Pagėgiškių organizuojamos Joninės pasibaigė 24 dieną 4.42 val., Pagėgių kultūros centro šokių kolektyvai, liaudiškų šokių grupė „Marguva“ ir linijinių šokių grupė „Harmonija“ vyko į Tauragės rajono savivaldybės Pagramančio skyriaus organizuojamą Respublikinį šokių festivalį „Šokių pynė“ Taip pat kartu buvo švenčiama ir Joninių šventė.


                      Pagramantiškiai ir jų svečiai pirmiausiai rinkosi ant Pagramančio piliakalnio. Kiekvienas kopiantis ant aukščiausios miestelio vietos privalėjo piliakalnio papėdėje nusiplauti visas nuodėmes iš molinio ąsočio pilamu vandeniu, o rankas nusišluostyti lininiu rankšluosčiu. Į apeigas kvietė galingai skambantis mušamo būgno garsas. Atlikę baltiškas apeigas, pagarbinę žemę, ugnį ir vandenį, pasimeldę deivėms, paprašę dievų palaiminimo visi patraukė į miestelio stadioną ,kur liaudiškomis melodijomis pasitiko Skaudvilės kaimo kapela.

Miestelio stadione netrukus prasidėjo respublikinė, antrus metus organizuojama, linijinių ir liaudiškų šokių šventė „Šokių pynė“. Šventėje dalyvavo svečiai iš Jurbarko, Raseinių, Pagėgių, Panevėžio ir Tauragės. Šokių kolektyvai keitė vienas kitą, o šokančių neišgąsdino net lietus.

„Šokiai lietuje“ - taip įvardijo seniūnas Jonas Samoška, apgailestaudamas dėl šventei netinkamo oro. Bet pagramantiškiai lietaus nepabūdo, būriais traukė į miestelio stadioną, kartu trepsėjo su šokančiaisiais ir laukė vėlyvojo koncerto bei Joninių laužo.

Kultūros centro informacija

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

vasario 2019
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan