PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Edukacinis užsiėmimas ,,Velykų belaukiant“

                 Pavasaris. Sužaliuoja medžiai, sugrįžta paukščiai, atgimsta gamta. Su pavasario atėjimu  vyksta pokyčiai ir žmoguje. Ir šiuo gražiu metu mes švenčiame šv. Velykas - Kristaus prisikėlimą. Nuo senų senovės mūsų protėviai Velykoms ruošdavosi: pasninkaudavo, švarindavo ir puošdavo būstą, ruošdavo dažus kiaušinių marginimui, gamindavo valgius ir t.t.

                Balandžio 5 d. Pagėgių kultūros centre vyko edukacinis užsiėmimas ,,Velykų belaukiant“. Užsiėmimo  dalyviams etninės veiklos specialistė pasakojo, kaip lietuvininkai šventė Velykas, puošė savo būstą, margino kiaušinius, kokią žinią ar palinkėjimą perduodavo dovanodami margutį savo artimiesiems. Dovanotas kiaušinis buvo ypatingai branginamas. Kokią reikšmę turėjo vanduo Velykų rytą. Tik pašventinta ugnimi užkurtame židinyje buvo gaminami Velykų valgiai: tai žuvis, kiauliena ar veršiena, aguoniniai pyragai, ragaišiai, sūris, sviestas, marginti kiaušiniai. Pirmą nuluptą kiaušinį Velykų rytą pasidalindavo visa šeima, kaip skalsumo simbolį.

           Užsiėmimo dalyviai dengė Velykų stalą, ragavo valgius, mokėsi marginti margučius vašku. Pakartoję vašku senuosius margučių marginimo simbolius tarsi prisilietė prie tolimo praeities laiko, kuriame dar gyvavo tradicijos.

Pagėgių kult. centro informacija

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

vasario 2019
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan