PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

ANSAMBLIO ,,GLUOSNĖ“ KALĖDINĖS GIESMĖS IR DAINOS TIKINTIESIEMS

Kalėdos - didžiausia metų šventė visame pasaulyje. Kalėdinis laikotarpis prasideda Adventu, keturiomis savaitėmis iki Kalėdų ir baigiasi Trijų Karalių švente, sausio 6 dieną. Advento metu krikščionys ruošiasi Kristaus gimimui. Padaromas Advento vainikas su keturiomis žvakutėmis, kiekvienos savaitės pradžioje uždegant po vieną. Kūčių vakarą bažnyčiose vyksta vidurnakčio mišios, namuose švenčiama artimųjų rate. Krikščionims Kalėdos – Kristaus gimimo paminėjimas.

           Lietuvoje Kalėdos švenčiamos nuo seno, iki krikščionybės priėmimo ši šventė buvo švenčiama kaip saulės grįžimo šventė, nuo kurios pradeda ilgėti dienos.

            Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė“, vadovas Valdas Armonas, taip pat ruošėsi Kalėdoms. Mokėsi naujų Kalėdinių dainų, kartojo jau žinomas ir ruošė naujas Kalėdines giesmes. Pirmąją Kalėdų dieną (gruodžio mėn. 25 d. ), savo Kalėdines dainas ir giesmes dovanojo Ropkojų parapijos tikintiesiems ir jų svečiams. Ne vienam suvirpėjo širdelė klausantis nuostabių širdžiai malonių melodijų. Dar labiau suvirpėjo širdelės, kai Šv. Mišių pabaigoje į bažnytėlę įžengė Kalėdų Senelis, kuris apdovanojo saldumynais visus: ir didelius, ir mažus. Visi pakylėti grįžome kiekvienas prie savo šventinio  Kalėdų stalo.

Renginių organizatorė Rasa Armonienė

Foto akimirka

Kalendorius

April 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan