PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Duonos popietė ,,Nusilenkime duonai“

         Pagėgių kultūros centras kvietė kraštiečius metų eigoje pagaminti 100 tradicinių patiekalų, skirtų Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Vasario 5 d. yra Šv. Agotos - duonos globėjos diena. Į Pagėgių kultūros centrą rinkosi  kepėjos, nešinos duona ir pyragais. Popietėje prisiminėme duonos kepimo tradicijas, pagerbėme  duoną prisiminimais ir dainomis. 

           Nuo senų senovės duona laikyta šventa. Ji lietuvį lydėjo nuo gimimo iki mirties. Duona mūsų kasdien valgoma, paprasta, visiems prieinama, bet kartu ir ypatinga, magiška, stebuklinga, šventa, daug kartų padėjusi lietuviui išgyventi sunkiausiais metais.

          Išgyventi Igarkos, Norilsko, Vorkutos ir kituose lageriuose padėjo tikėjimas ir riekelė duonos, o ją dar tekdavo dalinti į tris kąsnelius – pusryčiams, pietums ir vakarienei, prisimena lietuviai tremtiniai.

        Į popietę atvykęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pasidžiaugė gausiu duonos kepėjų būriu, pats pasidalino vaikystės prisiminimais apie šeimoje išlaikytas duonos kepimo tradicijas.

           Ingrida Macikaitė (Panemunė.) iškepė ruginę duoną, o prie duonos dar pagamino skanaus kanapių mirkalo ir varškės užtepėlę. Patiekalai priminė senovę. Ritos Vidrienės (Piktupėnai .) pyragai ir žagarėliai priminė kvapnius močiutės pyragus.

Gitana Petrošiūtė (Piktupėnai) iškepė pyragą su varške. Birutė Vanagienė (Natkiškiai) ne pirmą kartą atvyksta į duonos popietę su savo skaniais kepiniais. Ema Jurkūnienė (Pagėgių m.) iškepė skanią duoną su bananais ir riešutais. Loretos Palionienės  (Rukų k.) duonos skonį žino naminės duonos mėgėjai. Genovaitės Januškienės (Šilgaliai) meduolinės tešlos grybai ir žagarėliai tirpo burnoje. Pagėgiškės Gitana Andriulaitienė iškepė didelį pyragą su obuoliais, o Vera Jociutė iš obuolių, medaus, įvairių sėklų ir džiūvėsėli pagamino labai skanius triufelius.

           Stalas buvo nukrautas įvairiais duonos kepiniais. Jų autorės dalinosi receptais, pasakojo vaikystės prisiminimus apie duoną, sakė palinkėjimus Lietuvai, kurie buvo filmuojami.

          Popietės dalyviai linkėjo, kad naminę duoną keptų kiekviena šeimininkė ir jos gardus kvapas sugrąžintų tautiečius išvykusius į užsienį, kad skalsa būtų kiekvieno lietuvio namuose, kad niekad netrūktų duonos, kad niekad nereikėtų ,,džiovinti“ duonos, kad turėtume ne tik duonos, bet ir pyrago.

Išmokykime savo vaikus ir anūkus gerbti duoną taip, kaip gerbė mūsų protėviai.

               Liaudies dainomis popietę pagražino Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos  dainininkės, dainuoti jas išmokė mokytoja Regina Pilkionienė.

        Kultūros centro informacija

 

      FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

July 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan