PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

,,Kepam blyną – kviečiam kaimyną“

Užgavėnės – tai mėsiedo ir pasninko pradžia. Pelenų dienos išvakarėse stengiamasi septynioms savaitėms į priekį pasisotinti pienu ir mėsa, atsišokti, atsidainuoti, pasilinksminti. Šventės pabaigoje vykdavo Lašininio ir Kanapinio dvikova. Jų galinėjimasis sukeldavo daug juoko. Senoliai tikėjo, jog juokas turi galios prikelti žemę naujam gyvenimui – tokiais žodžiais prasidėjo Užgavėnių šventė Natkiškiuose.

 Į šventę iš Nugnybto žemės, iš anapus Šišės, atvyko žydas su žydelka, kurie ieškojo šyvos kumelikės ar telyčiukės bergždžiukės įsigyti, bet įsijungę į šventės šurmulį ir apie savo pirkinį pamiršo. Žydas pamatęs daug gražių moteriškių šventėje, tuoj muzikanto muzikos užsiprašė ir visus polkos šokti kvietė. Po aikštę vaikštinėjo Giltinė su dalgiu ir visus gąsdino, kad kojas ,,nupjaus“, į laužą įmes ir gyvus sudegins. Gražuolė  Raganaitė šiemet ypatingai dosni buvo ir visus nugalėtojus apdalino prizais. Kokia šiemet žiema, toks ir Lašininis, dešromis apsikarstęs visus viliojo savo pusėn ir ragino dar ilgam žiemai pasilikti. Tiek dideli, tiek maži sukosi Užgavėnių rateliuose, bandė savo jėgas tiek individualiuose užduotyse, tiek grupinėse estafetėse. Kadangi visi susirinkusieji norėjo, kad greičiau ateitų pavasaris, tai stojo į Kanapinio pusę ir įveikė Lašininį, kuris gavo iš parko bėgti, net neatsisukdamas. Viską sėdėdama savo soste nuo pačio ankstyvo ryto stebėjo ponia Morė, bet ir šiai atėjo galas, kad ir kokia graži buvo. Iškėlę iš sosto, visi šaukdami, kad žiema bėgtų iš kiemo, pasodino ant laužo ir sudegino su visomis jos blogybėmis.

Apdovanotos kaukės, visi smagiai sukosi aplink laužą. O jau šeimininkių gražumas, o jau blynų skanumas, uogienių saldumas, arbatos karštumas... Šimtą blynų iškepė ir nė vieno, ale nė vieno neliko. Kaip tame posakyje ,,Per barzdą varvėjo, o burnoj neturėjau...“

Dėkojame vaikų ir jaunimo dramos būreliui, muzikantui Valdui, ,,Moterų seklyčiai“, Natkiškių seniūnijos vyrams ir darbuotojoms,  seniūnei, bendruomenės pirmininkei, Tadui Girčiui, visiems, kurie bent mažojo piršto krašteliu prisidėjo prie šventės. Dėkojame ir visiems, kurie nepabūgo gripo ir į šventę atsirito. Juk tik gryname ore būdami, būsime sveikesni.

O pavasaris ateis, jei ne ryt, ne poryt, tai po savaitės ar dviejų... Tikėkim ir laukim.

Renginio organizatorė   Rasa Armonienė

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

April 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan