PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

„Kaziuko mugė 2018“

Kaziuko mugė – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

               Svarbiausias pirkinys mugėje – širdelės formos sausainiai pavadinimu „Kaziuko širdis“, puošti piešiniais, vardais ar specialiais ženklais. Kitas tradicinis pirkinys – „barankių“ (trapučių) karoliai. Daugelis taip pat keliauja į mugę įsigyti verbų ir rankų darbo įrankių, naudojamų kasdieninėje buityje.

              Natkiškiuose, kovo 2 dieną,  jau 8 –ąjį kartą vyko Kaziuko mugė. Šventės vedėja Kazytė pasveikino visus susirinkusius pirkėjus ir pardavėjus. Ragino vieniems pirkti, kitiems parduoti, mainyti, dovanoti. Mugėje galima buvo įsigyti pintų krepšių ir krepšelių, įsigyti  šiltų mezginių (kojinių, riešinių, pirštinių, šalikų ir kepurių) pasipuošti namuose stalą nertomis vašeliu servetėlėmis, krepšelių sausiems daiktams susidėti, mergaitės ir močiutės ilgai rinkosi gėlytes į plaukučius, sages prie suknelių ir kitas grožybes. Kokia mugė be ,,barankių“: jų visokio didumo ir skirtingo skonio, o kur dar grybukai, braškytės ir net pyragai. Mugėje buvo galima įsigyti paveikslų, namų apyvokos reikmenų, įvairių senovinių daiktų, rankomis gamintų darbelių. Liaudiška muzika skambanti mugėje visiems teikė gerą, linksmą ir smagią nuotaiką.

          Apsipirkę buvo kviečiame pasigrožėti mugėje veikiančios Ilonos Stasytytės karpinių parodos ,,Mano svajonės“, bei išgerti puodelį kavos, arbatos ir pasivaišinti Kaziuko pyragu.

Renginio organizatoriai ir visi mugės prekybininkai nuoširdžiai dėkoja visiems pirkusiems ir apsilankiusiems Kaziuko mugėje. Mugės pabaigoje visiems prekybininkams įteiktos

simbolinės dovanėlės už dalyvavimą mugėje.

Renginių organizatorė   Rasa Armonienė

FOTO ČIA

Foto akimirka

Kalendorius

April 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan