PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

 SIGITASKultūros centro direktorius

SIGITAS KANCEVYČIUS

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

 Direktoriaus darbotvarkė

FACEBOOK

facebook

1,2 % pajamų mokesčio

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA

bardauskienedanuteprofKultūros centro direktoriaus pavaduotoja

Danutė Bardauskienė - Baužienė

Direktoriaus pavaduotojos darbotvarkė

Pagėgių krašto TIC

Po Dievo dangum – Lietuva

 

Po Dievo dangum – Lietuva, po tuo pačiu Dievo dangumi Pagėgiai, po Dievo dangumi Mes - dainuojantys, šokantys, sportuojantys, fotografuojantys, sakantys gražius žodžius vienas kitam...visi...Mes.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos teatralizuotas spektaklis „Po Dievo dangum –      Kovo 11-oji“ – ir Pagėgių krašto žmonių, pelniusių tarptautiniuose, respublikiniuose konkursuose prizines vietas apdovanojimai - tai antrasis renginys iš renginių ciklo, skirto Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti“ Po Dievo dangum – Lietuva“.

                          Projektą, apimantį keturis renginius, keletą kilnių akcijų, veiklų finansavo Lietuvos Kultūros taryba ir Pagėgių savivaldybės administracija, o reginius kūrė, organizavo pagėgiškiai kūrėjai, menininkai, kultūros mylėtojai.

Renginio pradžioje pagėgiškio, kūrėjo, kompozitoriaus Aro Žvirblio vaizdo ir garso takelio „Šventas ryšys“ akordai gražino mus praeitin, privertė apmastyti mūsų krašto istorijos svarbą ir tautos didybę. Šventas ryšys – visada bus Šventas tarp Žmogaus ir Valstybės, tarp Piliečio ir Gimtinės. Prasmingas ir ilgaamžis ryšys išlieka, susitelkus visuomenei, jai pačiai aktyviai dalyvaujant valstybės kūrimo procesuose.

Du teatralizuoti personažai: Baltasis ir Juodasis Metraštininkai ( pedagogai, lituanistai, pagėgiškiai Dalia ir Vaclovas Navickai) akcentavo renginio idėją, vedė žiūrovus ir dalyvius valstybės kūrimo keliu.

Meninėje publicistinėje programoje „Lietuvininkų atminimui“ (rež. Klaipėdos menų akademijos teatro katedros docentė dr. Irena Bierontaitė) Mažosios Lietuvos moterų portretus sukūrė ir jautriai juos pavaizdavo jaunosios teatro katedros aktorės. Švelniai grojo arfa, tarsi primindama Vydūno mintis ir gerumą.

Scenoje oriai prieš kraštiečius stovėjo Respublikoje Pagėgius garsinę pagėgiškiai: geriausiai tradicijas puoselėjusios Mažosios Lietuvos etnografinio regiono seniūnijos seniūnė Vilyta Sirtautienė, Pagėgių viešosios bibliotekos darbuotoja, fotografė Asta Andriulienė, Vilkyškių bendruomenės pirmininkė Laura Grodeckienė, geriausias melžėjas Lietuvoje Ričardas Čiužas, tarptautinio šokių konkurso, vykusio Rygoje prizinių vietų nugalėtojų, Pagėgių savivaldybės Kultūros centro šokių kolektyvų „Marguva“ ir „Harmonija“ vadovė Gražina Paliokienė, imtynininkai Artiomas Auga, Gytis Jovaiša, Donatas Pliuškevičiui, Svajūnas Šakys, Mantas Adomaitis, Denius Širvaitis, Gvidas Rubežius ir krepšininkų treneris Ervinas Kuncaitis.

„ Ir kas gi, jei ne mes, kuriame istoriją, o jūs istoriją apie Pagėgių kraštą įrašėte ryškiai visoje Lietuvoje ir už jos ribų“, savo sveikinimo kalboje sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, jau trečiąjį kartą minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanodamas respublikoje pasižymėjusius žmones.

Kovo 11-osios koncertas - kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų metų ataskaitinis koncertas. Šventinė popietė buvo nuspalvinta dainomis ir šokiais, kuriuos atliko Pagėgių savivaldybės Kultūros centro, Natkiškių kultūros namų saviveiklininkai.

Finaliniame koncerto kūrinyje scenoje sustojo virš 40 meno mėgėjų kolektyvų dalyvių. Pasak Pagėgių savivaldybės Kultūros centro direktorės Svetlanos Jašinskienės „ ...ir tai tik dviejų seniūnijų meno mėgėjų kolektyvų dalyviai, o kad taip scenoje atsirastų visų penkių seniūnijų meno mėgėjų kolektyvai, juk norinčių dainuoti, šokti yra visose penkiose seniūnijose“.

Sekamdienį Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčioje puikų koncertą „Dainuoju Lietuvą“ gausiai susirinkusiems parapijiečiams ir svečiams dovanojo Pagėgių meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vad. Regina Pilkionienė ir Evelina Norkienė).

Tad kurkime valstybės istoriją taip, kad ji liktų didinga- ateinantiems po mūsų.

Kultūros centro informacija

 

FOTO ČIA >>

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

August 2021
MTWTFSS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031