PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

                 SIGITAS 

Kultūros centro direktorius 

SIGITAS KANCEVYČIUS 

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

12procentai

Pagėgių krašto TIC

Senųjų darbų talkos - bulviasodis

„Gegužės pirmajai mėšlus kratydavome, o už nedėlios sodindavome bulbas“, mena senoji Kentrių gyventoja Zinaida Sodeikienė. „Vieną vagą arsime giliau, prie aukštesnio krašto mesime bulvę, grėbliuku prigrėbsime ant jos mėšlo ir užarsime, tik bulves meskite kas pėdą“, mokė jaunimą Kentrių kaimo bendruomenės pirmininkas, ūkininkas Romaldas Mančas. „Jei bulvė perpjauta, stenkitės, kad akutė į viršų būtų“, sklido kitų kentriškių pamokymai jaunimui.

                   O prasidėjo viskas prieš du metus, kuomet Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir pavaduotoja Danutė Bardauskienė sumanė organizuoti senųjų darbų talkas. Mat nuogąstauja jau ne tik lietuvių kalbos mokytojai kad jaunimas „įkritęs“ į telefonus kalbėti, rašyti nelabai moka, bet ir dėl to, jog kas dieną, kas sekundę jaunoji karta tolsta nuo savo ištakų – gamtos, prisilietimo prie jos. Daug žinių ir mokslo čia nereikia, reikia tik prisiminti, vertinti tuos kurie dar prisimena ir gali pasidalinti.

Šia mintimi moterys pasidalino su kultūros centro bičiuliu Romaldu, garsiai išsakė savo svajonę, kad žemės plotelio reikia ir taip smagiai galima būtų jaunimą pamokyti kaip be traktorių, be technikų arimuose pasidarbuoti, su senais žmonėmis pasikalbėti, patirtį perimti. „Reiks ir bus“ tarė Romaldas ir pasileido po Kentrių valdas savanorių ieškoti. Surado; Aida Lipskytė arkliuką beturinti ir pati plūgą bevaldanti, vagas bulvėms arė ne blogiau už vyrą. O ir apvagoti, akėti, apkaupti bulves Aida kultūrininkams prižadėjo. Rasa Kazlauskienė arkliuką pavedžiojo, o arkliukas, vardu Čiolė, taikus, jaukus nesibaidė dirbdamas.

Svetingi kentriškiai buvo ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleiviams -.tiesioginiams tradicijų perėmėjams. Rankiniu būdu, šakėmis mėšlo nei vienas nekratę, bet bulves, arent arkliukui, buvo sodinę ir gimnazijos moksleiviai. Tačiau buvo ir tokių, kuriuos reikėjo pamokyti; nežinojo jaunimas iš kurios pusės į vagą stoti, į kurią vagą bulves mesti, o kuri tik užaria sumestąsias, o ir arkliuko Čiolės prisibijojo.

„Ar įdomesnė technologijų pamoka dirvoje, nei klasėje?“ paklausti vaikai atsakė, kad tikrai įdomesnė. Todėl dėkojame Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos administracijai palaikius iniciatyvą ir skyrusiai transportą vaikams į Kentrius atvežti. Dėkojame technologijų mokytojams Jolantai Kaleginai, Valdui Gečui ir Jurijui Vasiljavui už iniciatyvos palaikymą. O moksleiviui Kornelijui Andriulaičiui atiteko Irmos Mančienės įsteigtas prizas, už puikų mokėjimą darbuotis bulvių lauke. Mat Kornelijus bulves rankiniu būdu sodina ne tik namuose, bet ir padeda seneliai.

Bulviasodžio talkos pabaigtuvės buvo vainikuotos „Ubagyne“. Argi reikia aiškinti kas tai. O savų bulvių kugelį, didžkukulius ar bulvių kleckynę ragausime tik rudeniop, užaugus savoms bulvėms.

 

Kultūros centro informacija

 

FOTO ČIA >>

 

Foto akimirka

Kalendorius

May 2020
MTWTFSS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan