PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

,,ŠVENTA ONA - DUONOS PONIA 2018“

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet veiklos tradicinėje vasaros šventėje ,,Šventa Ona - duonos ponia“ Natkiškiuose netrūko. Nuo ankstyvaus ryto visus į šventę kvietė šaukliai. Didelio susidomėjimo sulaukė fotografijų paroda ,,Natkiškių ištakos. Praeitis ir dabartis“, bei foto nuotraukos apie Ropkojų kaimą, kurias mums padovanojo to kaimo gyventoja, dabar gyvenanti Vokietijoje. Sulaukėme ir Klaipėdos krašto savanorio Jono Šimkaus giminaičių, kurie labai džiaugėsi foto paroda ir dėkojo, kad yra prisimenami ir gerbiami tokie, svarbūs Lietuvai žmonės.

              Šventų Mišių metu kunigas Donatas Žukauskas papasakojo legendą, pasveikino visas Onutes ir pašventino duoną, kuri buvo skirta Onutėms, naujagimių tėveliams ir visiems svečiams. Už duonelę esame dėkingi rėmėjams Birutei Špečkauskienei, Loretai Palionienei ir Ramutei Valančienei. Po Šv. Mišių visi buvo vaišinami pašventinta duonele, kepta duonele, sūriu ir gira. Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė (vadovas Valdas) dovanojo savo šventinį koncertą. Nuo dvyliktos valandos devynis prakaitus lieti pradėjo ir Pagėgių savivaldybės seniūnijų sportininkai: žaidė tinklinį, krepšinį, mėtė strėlytes ir bandė iškovoti kuo daugiau aukštų pasiekimų.

Netrūko pramogų ir vaikams, jų kiemelyje galėjai sutikti ir Aladiną, ir tigriuką, linksmą klouną, laputę ir fėją arba linksmai leisti laiką su papūga, kuri mokė įvairiausių gudrybių ir žaidimų. Buvo apdovanoti patys gražiausi edukacinės veiklos ,,Atvirukas Lietuvai“, kuri vyko liepos šeštąją nugalėtojai. Visi vaikai džiaugėsi žaislais, kuriuos padovanojo švedų humanitarinė pagalba Lietuvai ,,Tikėjimas, meilė, viltis“. Kam dar nesiseka rimtai dalyvauti sportinėse varžybose, galėjo smagiai laiką leisti linksmosiose sportinėse varžybose: mėtyti strėlytes, žaisti ,,krepšinį“, taikyti kamuoliuką pro ,,skylę“ ir mėtyti pasagą. Sportininkams apdovanojimus ir taures teikė VŠĮ ,,Sporto ir turizmo centro“ administratorius Remigijus Špečkauskas, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė ir Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė.

            Po visų sportinių varžybų ir jų apdovanojimų prasidėjo vakarinė šventės dalis. Ją atidarė Natkiškių kultūros namų kvartetas su daina ,,Aš sugrįžau“ (vadovas Valdas), įžiebta šventinė ugnelė aukure, atnešta vėliava, pristatyta pašventinta duonelė. Žodžiais apie vasarą pristatyta ir Oninių šventė, kuri Natkiškiuose šiemet buvo švenčiama 21 -ąjį kartą. Muzikinį kūrinį visiems susirinkusiems į šventę dovanojo Natkiškių kultūros namų jaunoji solistė Meda. Sveikinimo žodį tarė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Natkiškių bendruomenės pirmininkė Nida Bušniauskienė. Svečiams įteikta po duonos kepaliuką, kaip sotumo ir stiprybės simbolį. Atidarymo metu padėkota visiems Natkiškių seniūnijos žmonėms, kurie savo nuoširdžiu darbu puošia mūsų seniūnijos aplinką ir kuria grožį, kartu dalindami ir gėrį. ,,Jeigu jūs gaunate, tai tik tiek ir turite - kiek gavote“, ,,jeigu duodate, patirsite malonumą padėję kitiems ir dar gausite atlygį, kurį jums suteiks davimas“ - kalbėjo šventės vedėjos Rasa ir Monika. Nuoširdūs padėkos žodžiai buvo išreikšti visiems šventės rėmėjams, bičiuliams, informaciniams rėmėjams, pagalbininkams. Kaip padėką už Jų gerumą Natkiškių kultūros namų solistas Rokas dovanojo savo muzikinį kūrinį.

            Nepamiršta tradicija pasveikinti naujagimius gimusius nuo Oninių iki Oninių. Jų buvo net 10. Dovanėle ir pašventintos duonos kepalėliu sveikino Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Palinkėta džiaugtis kūdikyste, o tėveliams išauginti juos dorais piliečiais. Oficialią šventės dalį uždarė kvartetas atlikdamas dvi dainas, kurias skyrė naujagimiams, jų tėveliams ir visiems susirinkusiems į šventę.

            Vakarinės dalies koncertus atidarė šauni, linksma ir nuotaikinga Radviliškio rajono Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija ,,Dainoriai“ (vadovas Paulius Kablys). Tuo tarpu visi galėjo pasivaišinti duonele, o drąsesni jau ir šokius kelti.

            Turbūt būtume buvę nesuprasti, jeigu būtume pamiršę pasveikinti Onutes. Tikrai jos mūsų šventėje nepamirštamos. Pagerbus per 2018 metus anapilin išėjusias Onutes tylos minute, visos Onutės buvo kviečiamos prie scenos, kur jų laukė seniūnė Vilyta ir meras Virginijus Komskis su dovanomis. Onutes taip pat sveikino Pagėgių savivaldybės tarybos narys Edgaras Kuturys.

            Pasveikinus Onutes šventinį koncertą tęsė grupės ,,Nemuno krantai“ ir ,,Ego“. Įžiebtas šventinis laužas, dangų nuspalvino šventinis fejerverkas, kurį dovanojo Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Špečkauskas.

            Organizatorių vardu už šventės akimirkų įamžinimą nuoširdžiai dėkojame šauniąjai Astai Andriulienei.

           Sakoma yra pradžia, yra ir pabaiga. Ačiū visiems, visiems, kad kartu kūrėme ir sukūrėme nepakartojamą šventę, šventę darytą iš visos širdies.

Renginių organizatorė  Rasa Armonienė

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

April 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan