PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

 SIGITASKultūros centro direktorius

SIGITAS KANCEVYČIUS

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

 Direktoriaus darbotvarkė

FACEBOOK

facebook

1,2 % pajamų mokesčio

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA

bardauskienedanuteprofKultūros centro direktoriaus pavaduotoja

Danutė Bardauskienė - Baužienė

Direktoriaus pavaduotojos darbotvarkė

Pagėgių krašto TIC

Aštuntasis Kalėdinis „ Žasų turgus“ Mažojoje Lietuvoje

„Karšta kafija, krafkės, kėžai ir šmanta, visko – ko širdis geidė galėjome įsigyt aštuntajame Kalėdiniame „ Žasų turguje“ Mažojoje Lietuvoje , Pagėgiuose. Bet ne „kupčystė“ svarbiausia šiame suėjime. Jei ne iniciatyvūs žmonės, prisidėję prie šventės kūrimo, turgus būtų eilinis, kasdieniniams poreikiams tenkinti.

                 O žąsų turguje buvo kitaip; kaip ir dera Tautinio paveldo produkto sertifikatu sertifikuotoje šventėje drožėme šaukštus su meistru Gintu Čekausku, šulmeistrė Lina Ambarcumian, pasivadinusi Bričmeisteriene, savo iniciatyva testavo turgaus dalyvius, tikrino jų išsilavinimo lygį, pagal tarpukario standartus. „Gerokai teko paplušėti besidomint tais standartais“, sakė Lina. Birutė Sudeikienė sako, negaliu nedalyvauti, o tai kur kitur savo gerąją energiją išdalinsiu.“ Ir dalyvauja kasmet. Vaizdavusi pavyzdingą auklę, vežimėlyje Birutė vežiojo ne tik kūdikį bet ir „nelegalų tavorą“. Žandarų, pasienio policijos turguje buvo apstu. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro improvizacijų studija „ Diskutuotina“, vadovas Arvydas Griškus, dirbo iš peties, tikrino, grasino „dabokle“ . Ne vienas gavo iškratyti krepšius ir įrodyti, kad nieko nelegalaus neturi, nei „oranžų“, nei „ependrupos“. Prie jų prisijungė Pagėgių žandarai Algis Saročka su jaunaisiais pagalbininkais. „Kupčystę“ vedė Martyno Jankaus muziejaus kolektyvas. Knygas dovanojo Pagėgių savivaldybės Vydūno bibliotekos moterys, kaip garantą imdamos iš skaitytojų piršto anspaudus. Nepakartojamas žydelis Joškė ir jo žmona Sara, apsukrūs, bet vaišingi nepaleido nei vieno turgaus dalyvio nepavaišinę ir kokio reto „ tavoro“ neįsiūlę, bei atidarė šalpos fondą Pagėgių futbolo komandai.

Per aštuonetą metų kultūros darbuotojai įsigijo ne vieną bičiulį, kurie rodo iniciatyvą ir aktyviai dalyvauja šiame renginyje; rago šaukiniais į turgų kvietė Gražvydas Raila, visokiomis grožybėmis prekiavo Irena Jurkūninė, Vaclovas Barkauskas, Aldona Pakalniškienė, Pagėgių neįgaliųjų draugija – šeimininkės vaišinusios „ Švarczupe“. Gera nuotaika spinduliavo Vilkyškių bendruomenės moterys. Tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai žąsų turgui net specialių suvenyrų sukūrė – laivelių iš žąsies krūtinkaulio. Prakalbas rėžė miesto burmistras Dainius Maciukevičius, turgaus bankelio administratorė Raimonda Tutlienė ir aukščiausios kategorijos valdininkas, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Konkurse „ Sunkiausia žąsis“ trečią kartą nugalėjo stoniškietė Lina Grublienė . Jos užauginta žąsis svėrė 7,200 kg. Loterijoje „Laimėk žąsį“ antrą kartą laimingą bilietą ištraukė Pagėgių kaimo gyventoja Birutė Obrikienė Laimėtojai iškeliavo iš turgaus gausiai apdovanoti renginio geradarių UAB „ Ariogalos grūdai“ prizu – maišu pašarų. Maišas pašarų atiteko ir iš toliausiai į turgų atvykusiam prekiautojui iš Plungės. Loterijai gyvas „pyles“ kasmet dovanoja Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė. „ Dūdas tampė“ muzikantai iš Klaipėdos miestelio, Klaipėdos etno kultūros centro tradicinės liaudiškos muzikos ansamblis „ Senoliai“, vadovai Elena Šalkauskienė ir Jonas Petrauskas. Šišioniškių kalba „fobeliavo“ ir visiems nuotaiką kėlė folkloro ansamblio „ Kamana“ jaunieji dalyviai Aurelija Jankauskytė ir Augustas Reikertas. Berods lietuviškai kalbėjo, bet be vertėjo neapsieita . O šišioniškių kalbos vertėja Pagėgių krašte viena – folkloro ansamblio „ Kamana“ vadovė Aksevera Mikšienė .

Ir skleidė gandą apie šį nerealų turgų visi krašto „ ceitingai“, „ Pamarys“, „ Tauragės kurjaris“, „ Šilokarčema“, „Voruta“, elektroninės svetainės „Mažoji Lietuva“, „ Šilainės raštas“. Pagėgių foto metraštininkė Asta Andriulienė fiksavo visur ir viską. Su kameromis apie personažus sukiojosi Tauragės kabelinės televizijos operatoriai, Tauragės radijas reportažus rengė, o iš Didžiosios Lietuvos į Klaipėdos kraštą buvo atvykusi televizijos žvaigždė, etno muzikologė Zita Kelmickaitė. Apdovanota žąsimis į sostinę išvyko , tiesiai į „ Maltos sriuba“ laidos filmavimą nešina 5,600kg. žąsimi.

Lietuvos Kultūros tarybos skirtą finansavimą šiam renginiui organizatoriai - Pagėgių savivaldybės kultūros centras pateisino ir kitą metą prašys daugiau, nes eina garsas per visą Lietuvą apie neregėtą suėjimą – Kalėdinį „ Žąsų turgų“ Mažojoje Lietuvoje.

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

August 2021
MTWTFSS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031