PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Užgavėnės Natkiškiuose ,,ŠOKIM, DŪKIM, VESELIOKIM - ŽIEMAI KAILĮ IŠVANOKIM“

Užgavėnės – linksma žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Per Užgavėnes visais laikais būdavo puiki proga ne tik linksmai padūkti ir šmaikščiai pajuokauti, bet ir humoru į viešumą iškelti kasdienybės aktualijas. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu.

 Pagrindiniai šventės simboliai persirengėliai, kaukėsblynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Šauniai atšvęstos Užgavėnių vestuvės ,,Šokim, dūkim, veseliokim - žiemai kailį išvanokim“ ir Natkiškiuose. Veselės svita, nepabūgusi blogo oro po sodybas ieškojo pabėgusio ir palikusio jaunąją Lašininę su penkiais vaikais, jaunikio Kanapinio. Apėjus ir išnaršius daug sodybų, pagaliau jaunikis surastas pasislėpęs parduotuvės kamputyje. Sugrįžus į veselės vietą, jau laukė atvykę į vestuves svečiai, šeimininkių paruoštas stalas ir muzikantai.

 Kaip ir priklauso vestuvėse: jaunųjų pasitikimas, stalo užsėdimas ir vaišės, jaunųjų Lašininės ir Kanapinio pirmas šokis, vestuviniai žaidimai, rateliai ir pagaliau tarpusavio santykių išsiaiškinimas (vikrumas, stiprumas, gudrumas), kas paims valdžią toliau į savo rankas. Svečių pagalba Kanapinis laimi kovą, ima valdžią į savo rankas ir skelbia savo pasižadėjimą visiems susirinkusiems. Dingusi piršlienė Morė surasta persirengusi kitais rūbais ir už melagystę sudeginta ant laužo.

 Už skanius blynus ir vaišes dėkojame gaspadinėms Rasai Andrijauskaitei, Nidai Bušniauskienei, Marytei Genutienei, Linai Žabauskienei, gaspadinių padėjėjai Ritai Jonelienei. Už karštą arbatžolių arbatą seniūnei Vilytai Sirtautienei. Už laužą – seniūnijos darbuotojams Liudui Sirtautui ir Algiui Baniui, už Morę – Natkiškių kultūros namų ,,Moterų seklyčiai“. Už puikią nuotaiką jaunąjai Rasai Cancingerienei, muzikantų duetui Vilytai ir Valdui ir visai veselės svitai: piršlienei Morei, pamergėms, pabroliams, jaunųjų vaikams ir veselės vedėjai. Už lauktuves ir dovanas visiems aplankytų sodybų šeimininkams, bei atvykėliams į vestuves.

 Tikėkime, kad bent iki rudens pabaigos jaunikis Kanapinis šeimininkaus ir savo pažadą tęsės.

 Ačiū visiems. Jūs nepakartojami.

 

Renginių organizatorė    Rasa Armonienė

 

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

May 2019
MTWTFSS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan