PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Paskutinė rudens šventė ,,Martyno jomarkas“

                   Lapkričio -11 d. paskutinė rudens šventė - šv. Martyno diena. Po šv. Martyno visi rudens darbai nudirbti, derlius sudorotas, suvežtas į pastogę ir galima laukti žiemos. Ypač jos laukdavo piemenukai, nes baigdavosi ganiava ir vaikai po šv. Martyno galėdavo lankyti mokyklą. Mažojoje Lietuvoje tą dieną atsiskaitydavo už visų metų atliktus darbus: atiduodavo skolas, duoklę. Ūkininkai atsiskaitydavo su samdiniais. Ta proga keldavo vaišes, kur pagrindinis patiekalas buvo kepta žąsis, o bernams ir mergoms net piemenukams šeimininkas dovanodavo žąsį. 

                  Šį penktadienį, lapkričio 9 d. Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko ,,Martyno jomarkas“ . Į renginį rinkosi žiūrovai, Pagėgių krašto tautodailininkai, svečiai iš Usėnų, Inkaklių. Vakarą pradėjo Pagėgių savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Kamana“. Kaip ir pridera atsiskaitė už savo nuveiktą darbą - pristatė diską su Martyno Jankaus surinktomis ir užrašytomis lietuvininkų liaudies dainomis, įdainuotomis ,,Kamanos“ ansamblio. Neatsitiktinai šis diskas buvo pristatytas per Martyno vardadienį, nes šiais metais minime Martyno Jankaus 160-ąsias gimimo metines.

 

             Į svečius atvyko Salos etnokultūros ir informacijos centro, Usėnų seniūnijos etnografinis megėjų teatras ( vad. Jūratė Daugalienė). Šis kolektyvas Pagėgių savivaldybės kultūros centre svečiuojasi ne pirmą kartą. Pasipuošusios Mažosios Lietuvos tautiniu kostiumu atrodė tikros lietuvininkės. Kolektyvas sveikino pagėgiškius ir suvaidino pagal H. Zudermana ,,Mano širdies marios“ pjesę

 

             Inkaklių kaimo kapela ,,Ašvelė“ ( vad. Virginija Rukšnaitienė) Pagėgiuose svečiavosi pirmą kartą. Skambėjo Linksmos kapelos dainos ir šokiai. Žiūrovai dainavo kartu, lingavo ir šoko.

 

           Pagėgių krašto tautodailininkai vakaro svečiams siūlė įvairių rankdarbių.  

 

             Pasveikinti šventės dalyvius atvyko Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius, Šilutės raj. Kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblio ,,Verdainė“ atstovės: vadovė Regina Jokubaitytė ir dalyvės Virginija ir Danguolė.

 

             Pagėgių kultūros centro direktorė atėjo padėkoti nešina keptą žąsį. O žąsį kepė pagal Zitos Bergner iš Rukų kaimo užrašytą receptą . Zita išmoko žąsį kepti iš savo uošvienės Mėtos Bergner – Jagomast, gyvenusios Pagėgių savivaldybėje Rukų kaime. Receptą užrašė Aksavera Mikšienė.

 

            Pagėgiškės žąsies receptas: Iš druskos, česnakų, pipirų, kmynų pasigaminti prieskonių mišinį. Gausiai ištrinti žąsį ir palikti parai marinuotis. Išmarinuotą žąsį dėti į britvoną

 

( keptuvą ), į žąsies vidų ir į keptuvą supilti apie 1 litrą vandens, šauti į krosnį krūtine į viršų ir kepti. Pusantros valandos nejudinti. Kai žąsis pradės ruduoti, ją apversti ir toliau kepti. Kepti apie 3 val. Ar žąsis iškepusi patikrinkite įsmeigę šakutę. Atskirai iškepti obuolius palaistant žąsies taukais. Iškepusią žąsį dėti į lėkštę, pridėti obuolių ir tiekti į stalą Taip iškepusi žąsis neišdžiūsta ir lieka sultinga, pasakojo Z. Bergner.

 

                   Po pasirodymo, keptos žąsies kvapas visus nuviliojo į mažąją salę, kur šventės dalyviai vaišinosi .

 

 

Pagėgių kultūros centro informacija

 

FOTO ČIA >>

 

            

 

Foto akimirka

Kalendorius

May 2019
MTWTFSS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan