PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Pagėgiuose skambėjo visos Lietuvos tarmės

 

Gražiai užsimezgusi Pagėgių kultūros darbuotojų draugystė su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“ tęsiasi naujais kūrybiniais susitikimais.

            Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“ pakvietė pagėgiškius ir svečius į ypatingą renginį – specialiai Tarmių metams sukurtą muzikinį spektaklį „Lietuva tarmiškai“. Tai smagi ir nepaprastai įdomi muzikinė kelionė per penkis Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Suvalkioją, Dzūkiją, Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją. Teatralizuotame vaidinime kiekvienas regionas buvo pristatytas atskirai, originaliai ir ,be abejo, tarmiškai su tam kraštui būdingais papročiais ir tradicijomis, geriausiais liaudies šokiais ir dainomis. Šeimyniškai jaukiam ir nuoširdžiai smagiam spektakliui dirigavo Gaspadinė (Loreta Sungailienė) ir Gaspadorius (Stanislovas Kavaliauskas).

             Žiūrovai plojo, negailėjo delnų, nes jautėsi pakylėti, dvasiškai pasikrovę ilgam laikui...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įteikti garbingi apdovanojimai „Auksinis Feniksas“

 

“Lietuvos kultūros centrų asociacijos nariai-šalies kultūros centrai geba ne tik puikiai kurti, profesionaliai organizuoti meno projektus, svariai įtakoti kultūros politikos procesus, prašyti ar net reikalauti, bet ir duoti, gražiai atsidėkoti už supratimą, paramą bei partnerystę”. Tokiais žodžiais Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis pradėjo iškilmingą apdovanojimų “Auksinis Feniksas” įteikimo ceremoniją, kuri šiemet buvo surengta Anykščių kultūros centre lapkričio 29 dieną. Šių iškilmių metu buvo įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“. „Auksinis feniksas“ tai svarbiausias Lietuvos kultūros centrų asociacijos ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje. Šio apdovanojimo tikslas - pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui. Į šį prestižinį apdovanojimą pretendavo daugiau nei šešiasdešimt šalies įmonių, organizacijų, politikų, vadybininkų ir kūrėjų. Šiemet Lietuvos kultūros centrų asociacija savo apdovanojimus „Auksinis Feniksas“ įteikė: Lazdijų kultūros centro direktoriui Arūnui Sujetai, kaip geriausiam metų kultūros centro vadovui; Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui, kaip geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui; Lietuvos Nacionaliniam Radijui ir Televizijai iteiktas apdovanojimas kaip geriausiam metų kultūros centro partneriui; Metų kultūros mecenato ar rėmėjo nominacija buvo įteikta UAB “Rokiškio sūris” ir „Metų kultūros politiko“ nominacija paskirta Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei.

                            Garbingus apdovanojimus įteikė ir sveikinimo kalbas sakė LR Seimo pirmininko pavaduotojas V.Gedvilas, LR Kultūros ministras Š.Birutis, Anykščių rajono meras S.Obelevičius, 2012 metų “Auksinio Fenikso” laureatas Tauragės savivaldybės meras P.Petrošius, režisierius, rašytojas, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis. Įspūdingą nominacijų įteikimo ceremoniją savo kūryba papuošė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, VDU profesorius Tomas Ladiga, Panevėžio muzikinio teatro solistė Elena Kalvaitytė – Vitkauskienė, teatro ir kino aktorius Rimantas Bagdzevičius, istorinių šokių kolektyvas “Baltoji Povana” ir kiti puikūs, šventės šeimininkų Anykščių kultūros centro meno kolektyvai bei atlikėjai. Iškilmes vainikavo specialiai šiai šventei sukurtas ir Lietuvos kultūros centrų asociacijos partnerių dovanotas nepakartojamas šviesų, muzikos, feerverkų ir lazerių šou.

Lietuvos kultūros centrų asociacijos informacija

8 687 30484

 

 

 

 

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

October 2019
MTWTFSS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan