PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Pagėgiuose skambėjo visos Lietuvos tarmės

 

Gražiai užsimezgusi Pagėgių kultūros darbuotojų draugystė su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“ tęsiasi naujais kūrybiniais susitikimais.

            Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“ pakvietė pagėgiškius ir svečius į ypatingą renginį – specialiai Tarmių metams sukurtą muzikinį spektaklį „Lietuva tarmiškai“. Tai smagi ir nepaprastai įdomi muzikinė kelionė per penkis Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Suvalkioją, Dzūkiją, Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją. Teatralizuotame vaidinime kiekvienas regionas buvo pristatytas atskirai, originaliai ir ,be abejo, tarmiškai su tam kraštui būdingais papročiais ir tradicijomis, geriausiais liaudies šokiais ir dainomis. Šeimyniškai jaukiam ir nuoširdžiai smagiam spektakliui dirigavo Gaspadinė (Loreta Sungailienė) ir Gaspadorius (Stanislovas Kavaliauskas).

             Žiūrovai plojo, negailėjo delnų, nes jautėsi pakylėti, dvasiškai pasikrovę ilgam laikui...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neužmirškime savo šalies skaudžios istorijos

...Aimanuodami griūva medžiai,

Gyvomis šakomis linguodami...

Dvi mergaitės atklydėlės

Kirviais tašome baltą liemenį.

Byra miško ašaros...

Duonos kriaukšlė sustingo į akmenį,

Juodas vakaras artyn sėlina..

(ištrauka iš tremtinių eilių).

 

                                                                 Sovietinio režimo represijas lydėjo ne tik žiaurus elgesys, laisvės ribojimas, bet ir trėmimai iš gimtosios šalies. Atsidūrę toli nuo Lietuvos, tremtiniai neteko jiems įprastos gyvensenos, bendruomeninių ryšių, jautėsi vieniši ir bejėgiai. Moterys, vyrai, o ypač vaikai, palikti likimo valiai ledo ir sniego platybėse, kaip liudija atsiminimai, neretai prarasdavo realybės jausmą, nes sąmonė atsisakydavo priimti visą tą siaubą. 

Read more: Neužmirškime savo šalies skaudžios istorijos

Foto akimirka

Kalendorius

March 2021
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031