PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

FOTONUOTRAUKŲ PARODA ,,TENAI DUONA GATAVA, IMK IR VALGYK SU KAVA“

duonoskonkursasnatkiskiai Natkiškių kultūros namai sausio mėn. 28 - vasario 4 dienomis kvietė visus sudalyvauti fotonuotraukų parodoje. Iškepti duonelę savo namuose, ją nupaveiksluoti ir atsiųsti. Į kvietimą atsiliepė nemažai duonos kepėjų.

 

Tradiciškai savo pagrindinį maistą – duoną – mūsų protėviai garbino Vasario 5-ąją. Tądien visuose namuose pasklisdavo kepamos duonos aromatas, buvo imamasi duonos aukojimo apeigų. Ši sena lietuvių šventė, užgimusi dar pagonybėje, vėliau, jau krikščioniškaisiais laikais, imta tapatinti su Šv. Agotos vardinėmis, o duona pradėta šventinti bažnyčiose. Lietuvoje šventa Agota buvo labai populiari. Šventintą Agotos duoną rūpestingai saugodavo ir gerbdavo. Parsinešta iš maldos namų duonelė laikyta namų palubėje, gabalėlis jos taip pat būdavo įkasamas po namo pamatais arba padedamas ant krosnies – kad ugnis iš namų neišeitų ir neišplistų. Šv. Agotos duona apsaugo nuo visokiausių negandų – gaisrų, vagysčių ligų…

 

Lietuvių liaudies skulptūroje įprasta Agotą matyti su duona.

 

Parodėlės „Tenai duona gatava, imk ir valgyk su kava“ Natkiškių kultūrosnamų organizatoriai Rasa ir Valdas nuoširdžiai  dėkoja visiems atsiliepusiems į kvietimą ir pasidalinusiems savo keptos duonelės fotonuotraukomis. Pasigrožėkime kartu. 

 

Nuotraukų galerija -->> 

 

Renginių organizatorė                   Rasa Armonienė

Foto akimirka

Kalendorius

April 2021
MTWTFSS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930