PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Edukacinės pamokėlės

                                                                                           Velykos 

               Nuo senų senovės svarbiausias Velykų šventės atributas yra kiaušinis. Iš kiaušinio atsiranda gyvybė, reiškia jis stebuklingas. O, kad stebuklingas kiaušinis taptu magišku , buvo marginamas įvairiais ženklais ir raštais, dažomas įvairiomis spalvomis.

               Kiekviena spalva ir raštas turėjo savo reikšmę. Margučiuose vyravo juoda, raudona, žalia, geltona, ruda spalvos, bei raštai: saulutės, kryžiukai, spiralės, žalčiukai, žiedeliai, dantukai, eglutės, paukščio pėdelės, rūtelė, taškeliai, brūkšneliai, lankeliai, vingeliai, trikampėliai, rombeliai, kryželiai.
                 Kiekvienais metais Pagėgių savivaldybės kultūros centras prieš Velykas kviečia pagėgiškius, ypač mokinius į edukacines kiaušinių marginimo pamokėles, mokytis margučius marginti tradiciškai su vašku ir skutinėjant. Kiaušinius pradedame marginti likus vienai savaitei iki Velykų.

                   Šiai metais taip pat atėjo nemažas būrys suaugusių ir vaikų norinčių išmokti tradiciškai marginti margučius. Pagėgių globos namų auklėtiniai su socialine darbuotoja Virginija Rimašauskiene, Lietuvai pagražinti draugijos moterys, papildomo ugdymo mokyklos vaikų būrys su dailės mokytoja Lina Ambarcumen ir kiti pagėgiškiai.

               Kiaušinius marginti mokė patyrusios tautodailininkės: Emilija Butkeraitienė, Ema Jurkūnienė, Valentina Zdanevičienė. Jų margintais margučiais, nudažytais lygiai gražiai, grožėjosi visi ir stengėsi atkartoti jų raštus

               Pamokėlių dalyviai dirbo , margino dvi dienas ir savo margintus margučius paliko kultūros namuose, kur sudėjo į parodą. Kviečiame aplankyti margučių parodą ir pasigrožėti jų darbais.

             

                                                                                                                              

                             

                                                                                                                             Pagėgių savivaldybės

                                                                                                                             kultūros centro informacija

                                                                                                                                2013 03 29

 

 

 

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

March 2021
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031