PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Maldos pusryčiai skirti kultūros aktualijoms

 

Maldos pusryčiai skirti kultūros aktualijoms.

 

 

 

Jau tampa reiškiniu, kai aukščiausi šalies pareigūnai organizuoja išvykas į šalies regionus, sprendžiant įvairias susikaupusias problemas, tuo siekdami   greičiau ir efektyviau   pagerint esamą situaciją.

                      Tęsdama tradiciją Seimo narė Agnė Bilotaitė Klaipėdos rajone, Gargžduose surengė penktuosius Maldos pusryčius. Šiųmečio renginio tema – ,,Regionų kultūra. Darnaus gyvenimo garantas ar našta valstybei?“.

Aptarti aktualiausias šių dienų regioninės kultūros problemas parlamentarė pakvietė vietos bendruomenės kultūros veikėjus, Klaipėdos regiono kultūros įstaigų vadovus, Klaipėdos rajono savivaldybės, Kultūros ministerijos vadovus, dvasininkus.

„Maldos pusryčiai – puiki proga jaukiame bendraminčių rate kartu su aktyviais visuomenininkais, politikais, dvasininkais, kultūros įstaigų darbuotojais maldos dvasioje pakalbėti apie tai, kas šiandien svarbiausia mums visiems. Diskutuosime apie regioninių kultūros centrų, bibliotekų, muziejų vaidmenį ir plėtros perspektyvas, tuo pačiu padėkosime ir pagerbsime veiklius ir savo darbais daug nusipelniusius kultūros darbuotojus“, – sakė A. Bilotaitė.

Seimo narė džiaugėsi, kad prieš penkerius metus gimusi idėja virto gražia tradicija.

Maldos pusryčiuose A. Bilotaitės kvietimu yra dalyvavę: buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

                      Deja, kultūros ministras Š. Birutis neatvyko, bet ministerijos atstovė įteikė padėkos raštus ilgamečiams kultūros darbuotojams, muziejininkams ir bibliotekininkams.

                      Pagėgių kultūros centro direktorė S. Jašinskienė susitikime išsakė savo nuomonę apie nedidelių savivaldybių kultūros centrų veiklos problemas. Pataikė savo pastebėjimais į aktualias problemas, nes ir kiti kultūros darbuotojai išsakę nemažai kritikos dėl ilgai susikaupusių ir niekaip neišsprendžiamų darbo apmokėjimo ir kt.

                      Retorinis klausimas – argi kultūra gali tapti našta valstybei? Ar nereikia našta susidariusios kupros ieškoti visai kitur?

 

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

March 2021
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031