PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Į Dangų kilo Laisvės simboliai – dangaus žibintai

- Ar neužmiršime savo Valstybės skaudžių istorijos pamokų?

- Ar dažnai parsinešame Lietuvą į savo namus? – paklaustų šiandien mūsų tautos poetas Justinas Marcinkevičius.

Lietuva 23 metus prisimena savo 14 Laisvės gynėjų auką. Pagėgiškiai - drauge su visa Lietuva .   Kultūros centro paraginti, trečius metus ateina įprasminti šią dieną, dalyvaudami Kraujo donorystės akcijoje. VŠĮ Klaipėdos kraujo centras, aptarnaujantis krauju visą vakarų Lietuvą, šiais metais sulaukė 45 donorų.43 iš jų buvo potencialūs donorai. Dvylika iš 43 pasirinko neatlygintiną donorystę. Paklausta, kodėl už duotą kraują donorė, Pagėgiškė A..Š. nepanoro gauti 40 litų , atsakė; „ kraujo centro dėka mano artimam žmogui praėjusiais metais buvo supilta tiek kraujo, kad aš eisiu į šias akcijas, kiek tik jas organizuosite.

Stebino tai, kad   kraujo donorais panoro tapti didelis būrys A. Mackaus gimnazijos moksleivių. Juos atlydėjo pilietiškas mokytojas R. Maziliauskas.

Gimnazijos istorijos mokytoja K. Dargužienės inicijavo gimnazistų vizitus į įstaigas, kur atliko mini viktoriną „ Ką žinai apie Sausio 13-osios įvykius?“ ir dovanojo simbolius – Neužmirštuoles. Štai ir įrodymas, kad praeitin šie įvykiai nuėjo, bet užmarštin – tikrai ne.

Vakarop, miesto parke, plazdant Lietuvos trispalvei, kurią kasmet kruopščiai ir pagarbiai sergi Algirdo Saročkos vadovaujami Jaunieji Šauliai, Bernadeta Ežerskienė pasidalino skaudžiais Sausio 13 – osios prisiminimais, iš jų išplaukusiomis, savo kūrybos eilėmis. Ši moteris anuomet praleido sostinėje savaičių savaites tiesiogiai dalyvaudama ne tik įvykiuose, bet ir žuvusių aukų šermenyse, laidotuvių  procesijoje bei kituose renginiuose, vykusiuose anuomet Vilniuje.

Vakarą į dangų palydėjo laisvės simboliai - dangaus žibintai.

... Išgriebk, man išgriebk ašaros lašą. Lietuva atsisėda ant kranto ir ima dainuoti..., rašė poetas

J. Marcinkevičius. Ne veltui politologai Sausio 13-ąją vadina dainuojančią revoliuciją.....

 

 

Kultūros centro. informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

March 2021
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031