PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

5-OJI RESPUBLIKINĖ LIAUDIŠKŲ KAPELŲ ŠVENTĖ NATKIŠKIUOSE

„Senieji liaudies dainininkai sakydavo: jei galvon kokios tamsios mintys lenda, uždainuoji, ir viskas praeina“ – tokiais žodžiais renginio vedėjos pradėjo 5 – ąją respublikinę liaudiškų kapelų šventę Natkiškiuose birželio 4 dieną, skirtą artėjančiai Tėvo dienai.

Į Natkiškius tą popietę sugužėjo net 5 kapelijos: Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela (vadovas Jonas Apolius Grygartas), Telšių rajono Ryškėnų kultūros centro liaudies kapela ,,Čia ir dabar“ ( vadovai Sandra Petrulienė ir Algimantas Kupstys), Šilutės rajono Bikavėnų kultūros centro liaudiškos muzikos  kapela ,,Lolytėlė“ (vadovas Kazys Budrys), Tauragės kultūros centro Sartininkų kultūros namų liaudies kapela ,,Kamana“ (vadovas Zigmas Lešinskas) ir Pagėgių kultūros centro Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas), modernaus folkloro grupė ,,Gyvata“ iš Klaipėdos (vadovė Elena Trečiokaitė) ir liaudiškų šokių kolektyvas iš Tauragės kultūros centro Lauksargių skyriaus (vadovė Neringa Matevičienė).

Į sceną sukviestos kapelos atliko bendrą kūrinį „Rožės žiedelis“, kuriam dirigavo šventės šeimininkas Valdas Armonas. Susirinkusius svečius sveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė bei Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė. Visą popietę skambėjo eilės, gražūs žodžiai, dainos, šokiai ir muzika, skirta tik tėveliams ir seneliams. Vaikučiai linksmai leido laiką ant batuto, atėję į šventę galėjo įsigyti ,,Moterų seklyčios“ sukurtų įvairių darbelių. Kolektyvų vadovai taip pat neliko nepastebėti: be savo kolektyvo narių turėjo ekspromtu sugroti vieną bendrą kūrinį. Ir tai jiems pavyko puikiai. Puikūs vadovai – puikios  kapelos, puikios šokėjos ir puikus jaunimas grojantis liaudišką muziką tik moderniau ir šiuolaikiškiau.

Šventės pabaigoje visiems vadovams Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė įteikė padėkos raštus, Pagėgių kultūros centro direktorės pavaduotoja Danutė Bardauskienė, Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir renginių organizatorė Rasa Armonienė teikė dovanėles, gėles ir prisegė vadovams simbolines  ,,Vaivorykštės – 20“-mečio juosteles, kaip kultūrinės draugystės simbolį. Sudainuota bendra kolektyvų ir žiūrovų daina. Vedėjos dėkojo šventės rėmėjams, pagalbininkams, draugams ir žiūrovams, ir patikino, kad susitiks ir vėl kitais metais, toje pačioje vietoje, gal net tą pačią valandą.

Visi kolektyvai kultūros namuose vaišinosi Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio dovanotu didžiuliu ir skaniu tortu, Natkiškių seniūnės Vilytos Sirtautienės padovanotu pyragu ir Pagėgių kultūros centro dovana – šviežiu šakočiu.

Ačiū visiems už kartu sukurtą nuostabią šventę.

Renginių organizatorė                                                               Rasa Armonienė

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

February 2021
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728