PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

                 SIGITAS 

Kultūros centro direktorius 

SIGITAS KANCEVYČIUS 

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

12procentai

Pagėgių krašto TIC

Tautodailininkų suėjimas

 

         Treti metai Pagėgių krašto tautodailininkai sausio 25 d. renkasi aptarti nuveiktus darbus, o taip pat pakalbėti apie ateinančiais metais, laukiamas parodas. Jau tapo tradicija suėjimą organizuoti per pusiaužiemį. Penktadienį, į Pagėgių kultūros centrą suėjo apie 30 –dešimt tautodailininkų ir jiems prijaučiančių. Kultūros centro etnografė Aksavera Mikšienė ir Kamanos ansamblio dalyvė Vera Jociutė padainavusios sutartinę šitaip pasveikino visus su pusiaužiemiu. Aksavera Mikšienė kalbėjo apie pusiaužiemio tradicijas, popietės dalyviai spėliojo kokie toliau bus orai, ar barsukas buvo išlindęs, ar matė savo šešėlį ar jis piktas ar ne?

           Ji ragino nenukrypti nuo tradicinės tautodailės ir pristatė skaidres apie tradicines lietuviškas pirštines ir kojines. Pasakojo apie jų raštus, spalvas regioninius skirtumus. Dėkojo tautodailininkams, visų Pagėgių mokyklų technologijų mokytojams už gražų bendradarbiavimą ir etninės kultūros puoselėjimą jaunimo tarpe, jų dėka vyksta gražios vaikų mugės per šv. Martyno ir Atvelykio šventes.

           Pagėgių krašto meno draugijos pirmininkas Valdas Gečas ir pavaduotojas Ignas Incius dėkojo tautodailininkams už dalyvavimą parodose, savivaldybės švenčių puošimą savo buvimu. Ragino menininkus ruošti autorines parodas, o taip pat ruoštis pavasario bendrai parodai. Nuotaikingai pabendravę nutarė ,kad pirmiausia šių metų šventė Užgavėnės, kurioms visi nutarė ruoštis,

 ,, nes mes esame tradicinės kultūros nešėjai‘‘

 

 

                                                                                                                           Pagėgių kultūros centras

 

 

           

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

May 2020
MTWTFSS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan