PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

„Tramtatulis“

 

     

 

 

Pagėgiuose išrinkta pirmoji ,,Tramtatulio“ laureatė

 

 

Kas dvejus metus organizuojamas respublikinis vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos

atlikėjų, konkursas, kurio tikslas - skatinti domėtis savo krašto tradicine kultūra, ugdyti jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus. Konkursas vyksta trim etapais: vietinis, regioninis ir respublikinis. Reginys organizuojamas jau ne pirmi metai, tačiau Pagėgių moksleiviai dalyvauja pirmą kartą.

          Šių metų Vasario 28 d. Pagėgių kultūros centras organizavo pirmą kartą šio konkurso pirmąjį etapą. Džiaugiamės ir mokytojais ir vaikais kurie pralaužė ledus ir tapo pirmieji Pagėgiuose respublikinio konkurso ,,Tramtatulis“ vietinio rato dalyviai. Dalyvauti panoro penki dalyviai iš keturių mokyklų: Stoniškių, Šilgalių , Lumpėnų ir Natkiškių. Tačiau dėl įvairių priežasčių sudalyvavo tik trys moksleiviai: tai Stoniškių pagrindinės mokyklos moksleivis Augustas Reikertas 3kl. ( mokyt. Vida Gečienė), Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinės mokyklos 2kl. moksleivė Aurelija Jankauskytė ( mokyt. Virginija Bubelienė) ir Natkiškių Zosės Petraitienė pagrindinės mokyklos 3kl. moksleivis Saulius Šniaukšta ( moky. Dalia Urbonienė).

              Komisijos pirmininkė, Etninės globos tarybos specialistė ,Mažosios Lietuvos regionui, Regina Jokubaitytė negailėjo gražių žodžių renginio dalyviams. Ji patikino, kad šie moksleiviai,

jei ir toliau domėsis liaudies kultūra, gali tapti konkurso ,,Tramtatulis „ nugalėtojais.

           Į regioninį ratą, kuris vyks kovo 29 d. Telšiuose, atstovauti Pagėgių savivaldybę atrinkta Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinės mokyklos moksleivė Aurelija Jankauskytė (mokytoja Virginija Bubelienė). Ji kovo 29 d. vyks į Telšius. Kai tikras dainius Aurelija dainavo Klaipėdos krašto dainas prisigrodama pati kanklėmis. Pasakorius Augustas Reikertas drąsiai kalbėjo žemaitiška tarme, lyg būtų nuo mažens kalbėjęs žemaitiškai. Saulius Šniaukšta žinomas ne tik Natkiškiuose, bet ir Pagėgiuose dainavo Klaipėdos krašto dainas. Abu moksleiviai pakviesti atlikti savo kūrinius Jurginių šventėje, kurią filmuos Lietuvos televizija.

                 Į Telšius Aureliją lydėti ir palaikyti ją nutarė važiuoti visi konkurso dalyviai.

 

 

 

                       

                                                                                                                                                                Etninės kultūros specialistė

                                                                                                                        Aksavera Mikšienė

 

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

September 2019
MTWTFSS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan