PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

„Marguvos“ išvyka

 Pagėgių kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Marguva“ birželio 14,15,16 dienomis dalyvavo IV– ajame tarptautiniame dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“.

Viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“ vykdo Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį. Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros ministerija. Festivalis rengiamas jau ketvirtą kartą. I-asis festivalis įvyko 2010 m. Rumšiškėse. Pirmojo festivalio sumanytojas ir organizatorius choreografas, liaudies šokių kolektyvų „SKAISGIJA“ ir „GUDOBELĖ“ vadovas Stanislovas Vaitkevičius. II-asis festivalis irgi vyko Rumšiškėse. 2012 m. festivalis tapo jau tarptautiniu ir persikėlė į Šventąją, Sveikatos centrą „Energetikas“. Šiame festivalyje dalyvavo ne tik Parkinsono liga sergantys, bet į festivalį įsijungė ir kitos neįgalių žmonių grupės. „Kas yra šokis? Ko gero, daugelis dažniausiai atsakytų – tai pramoga, sportas, galbūt būdas atsipalaiduoti. O ar kada nors kilo mintis, kad šokis gali tapti vaistu ir šokantiems, ir žiūrintiems?Kas sieja Parkinsoną ir šokį? Į šį klausimą geriausiai atsakytų Parkinsono liga sergantis choreografas, neseniai apdovanotas aukščiausiu įvertinimu „Aukso paukštė“. Jis ne tik subūrė šokio entuziastus ir vadovauja keliems šokių kolektyvams, bet, svarbiausia, nepamiršta savo likimo draugų. Kartu su Lietuvos Parkinsono draugija jau ketvirtus metus organizuoja šokių festivalius.“

Šiemet festivalyje dalyvavo Šiaulių kultūros centro šokių grupė „Vajaunas“, Kauno rajono Neveronių Kultūros centro tautinių šokių grupė „Kupolio rožė“, Kauno rajono Domeikavos tautinių šokių kolektyvas „Džiaukis“, Joniškio kultūros centro jaunimo tautinių šokių ansamblis „Ratilis“, Vilniaus kolegijos šokių ir dainų ansamblis „Voruta“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“, Pramoginių šokių grupė „Bolero“, Mykolo Romerio universiteto liaudiškų šokių kolektyvas „Skalsa“, Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“. „Marguva“ festivalyje dalyvavo pirmą kartą. Šis festivalis skiriasi nuo kitų, nes giliai paliečia širdį ir nei vieno nepalieka abejingo tų žmonių likimui.

 

 

 

 

 

Kultūros centro choreografijos specialistė

G. Paliokienė

 

 

 

       

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

September 2019
MTWTFSS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan