PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Streikavo kultūros darbuotojai

Lietuvos Kultūros centrų asociacija pakvietė Lietuvos kultūrininkus – muziejininkus, bibliotekininkus bei kultūros darbuotojus į įspėjamąjį streiką prie Lietuvos Respublikos vyriausybės rūmų.

 

            Nuo 2004 m. kultūros darbuotojai maitinami pažadais, visi kultūringai laukė, bet panašu, kad valdžia mus visai ...pamiršo, o dabar, artėjant Dainų šventei, pamatė, kad mažai užregistruota kolektyvų, ir gali iškilti grėsmė į JUNESKO nematerialųjį paveldą įtrauktai Dainų ir šokių šventei.

            Iki įspėjamojo piketo buvo atlikta 14 žingsnių- siūlymų, kaip pagerinti esamą situaciją, siekiant didinti atlyginimus.

            Į įspėjamąjį piketą susirinko nemažai kultūrininkų iš visos Lietuvos – pagėgiškiai sveikinosi su vilkaviškiečiais, mažeikiškiais, šilutiškiais, jurbarkiečiais, šakiškiais, zarasiškiais.

            Cituojame išsakytas mintis iš pikete dalyvavusių kultūrininkų:

„... kultūros darbuotojai dirba ir vasario 16-ąją, liepos -6-ąją, savaitgalius ir visas vasaros šventes dirbame, kai niekada už jas nemokama, tai kokių dar eiti nemokamų?“ ( V. Bartušis, Tauragės k.c. direktorius).

            „... negalvokite, kad mes nieko negalime, uždarysime bibliotekas, tai jus studentai nuneš...“ (bibliotekininkų profsąjungos atstovė)

„... gal mums jau parduodant bilietus į koncertus reikia klausti žmonių, kokiai partijai priklausai“, mes, kultūrininkai, esame apolitiški, dirbame visiems, sakė Pagėgių k.c. direktorė S. Jašinskienė.

            LR Seimo narys J. Razma atsiprašė kultūros darbuotojų, kad konservatorių valdymo metais nebuvo padidinti atlyginimai. Susirinkusieji reagavo – švilpė – kur dabar dėti šį atsiprašymą – juk nei ant duonos užtepsi, nei mokesčių sumokėsi....

            Kartu su pagėgiškiais vyko į Vilnių M. Jankaus muziejaus direktorė L. Burzdžiuvienė.

Sekantis kultūrininkų žingsnis – Tylusis koncertas spalio 1 d. 18 val. Pagėgių kultūros centre. Dainuos saviveiklininkai užrištomis burnomis, šoks surištomis kojomis....

Ateikite, mūsų žiūrovai ir gerbėjai – mes dirbame JUMS.

 

Danutė Bardauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto akimirka

Kalendorius

September 2019
MTWTFSS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan