PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

 SIGITASKultūros centro direktorius

SIGITAS KANCEVYČIUS

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

 Direktoriaus darbotvarkė

FACEBOOK

facebook

1,2 % pajamų mokesčio

pajamumokestis2021

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA

bardauskienedanuteprofKultūros centro direktoriaus pavaduotoja

Danutė Bardauskienė - Baužienė

Direktoriaus pavaduotojos darbotvarkė

Pagėgių krašto TIC

      ticbaneris

13-OJI TRIJŲ KARALIŲ KELIONĖ

 Jau trylikti metai, kai Trys Karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, lydimi Žvaigždutės, keliauja po Pagėgių kraštą, pranešdami džiugią žinią pasauliui apie pasibaigiantį tarpušventį, linkėdami gero derliaus, sveikatos ir prasmingų darbų. Ir šiais metais Trys Karaliai antdurų rašė raides K+M+B. Lietuviai tikėdavo, kad šis ženklas apsaugos nuo velnio ir perkūno. Išminčiai ne tik dovanojo aukso smilčių, miros šakelių bei smilkalų, bet ir nupūtę nuo senųjų istorijos knygų laiko dulkes, pasidalino burtais.

                       Išminčius Baltazaras pasakojo; „ reikia paimti šventos Trijų karalių kreidos, susirasti tokią vietą, kur dar joks žmogus nestovėjo, ir apibrėžti apie save kuo didesnį ratą. Tada reikia pašaukti kipšiuką ir sakyti: "Kipše, kipšeli! Turtingas poneli! Duok man - 9000, 900, 90, 9!" arba "Duok aukso, duok sidabro, devynis kartus tiek, kiek aš prašau!" Kai kipšas atkiša pinigus, negalima jų imti iš jo nagų. Tik tada, kai jis turtą įmeta į užburtą ratą. Ir dar būtinai reikia paklausti: "Ar aš tau skolingas?" Kai kipšas atsako, kad ne, tada galima pasiimti pinigus“.

                       Išminčius Kasparas sakė; „ kai  briedžiai išeina į vidurį kelio arba arti sodybos, reikia iškėlus galvą žiūrėti į mėnulį, po valandos nusiprausti sula, rauginta iš pavasario, arba aguonų pienu, išlaikytu kamaroje nuo Kūčių. Dar po valandos, geriau kai antrąkart sugieda gaidžiai, atsigulti už pečiaus ir miegoti. Užmigus pasirodo balta šmėkla, su ja gali šnekėtis kol nepabusi. Galima klausti visko“.

Išminčius Baltazaras atskleidė; „ gaspadorius ryte, šeimai susėdus prie stalo, pasemdavo iš dubens saują virtų žirnių, pupų, sėmenų bei kviečių mišinio ir pažerdavo juos virš visų galvų. Kas jų sugaudavo daugiausia, tas kitais metais bus laimingesnis. Kituose kraštuose berdavo džiovintų uogų, grybų“...

Išminčiai aplankė  Pagėgių VSAT Pagėgių rinktinę, Plaškių, Bardinų užkardas, stabtelėjo naujai įsikūrusiuose vaikų globos namuose, Lietuvos draudimo Pagėgių skyriuje, Pagėgių seniūnijoje, Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis pašventino kreidą, Pagėgių kredito unijoje pasidžiaugė, jog pradėjo savo kelionę kartu su kredito unijos įsikūrimu. Savo kelionę Trys Karaliai baigė, aplankę miesto parke prakartėlę ir gražiąją Kalėdų Eglę.

Būkite visi laimingi, linkėjo Trys Karaliai.

 Kultūros centro informacija 

 

FOTO ČIA>>

Foto akimirka

Kalendorius

September 2021
MTWTFSS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930