PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

VELYKINIŲ KIAUŠINIŲ MARGINIMO POPIETĖ NATKIŠKIUOSE

Didįjį ketvirtadienį po pietų į Natkiškių kultūros namus užsuko Velykinis Zuikis, nešinas pintinėle su margučiais. Visus susirinkusius pasveikino su artėjančiomis Velykomis, diskutavo apie Velykų šventę, atbundančią pavasario gamtą, mokėsi vieno iš lalavimo posakių ir kalbėjo apie įvairius margučių dažymo būdus. Buvo pasekta lietuvių pasaka ,,Kodėl dažo kiaušinius?“

 

            Visa kultūros namų salė buvo suskirstyta į erdves. Pirmoje erdvėje buvo galima marginti kiaušinius vašku ir juos nusidažyti norima spalva. Marginti panoro ne tik suaugę, bet ir vaikai. Antroje erdvėje mažieji vaikučiai spalvino Velykines iliustracijas ir margino kiaušinukus spalvotais pieštukais bei flomasteriais. Trečioje erdvėje garsiosios dailininkės: Rugilė, Gabrielė, Vanesa, Kamilė ir Auksė akvareliniais dažais margino didįjį Velykinį kiaušinį.

Atlikus darbą, buvo galima papramogauti: žaidžiami žaidimai, minimos mįslės. Įminus mįslę, Velykinis Zuikis dovanojo po mažą margutį. Daugiausia margučių surinkęs dalyvis Fernandas Šlečkus buvo paskelbtas ,,Mįslių žinovu“, jam įteiktas prizas ir Velykinio Zuikio sertifikatas. Pabaigus marginimo procedūras, buvo paskelbtas ,,Mis Margutis“ konkursas. Dalyvauti konkurse galėjo visi, kurie margino kiaušinius vašku. Po slapto balsavimo, ,,Mis Margučiu“ išrinktas Alantos Venckienės margutis. Jai įteiktas prizas ir sertifikatas. Marginę kiaušinius spalvomis, taip pat neliko nuskriausti, jiems įteiktos dovanėlės. Velykinis Zuikis visus vaišino saldžiais margučiais. Laukiamiausia šventės dalis: kiaušinių ridenimas ir ,,Stipriausio kiaušinio“ šeimininko rinkimai. Nenugalimas buvo Fernandas Šlečkus, kuris ir paskelbtas ,,Stipriausio kiaušinio“ šeimininku. Jam įteiktas prizas ir sertifikatas. Antra vieta atiteko Gabrielei Vitkutei.

            Po apdovanojimų ir darbų pats metas pasivaišinti: šakotis, saldainiai, kava... O koks stalas be kiaušinių?....Skanumėlis!

            Dėkojame šventės rėmėjams: Pagėgių kultūros centrui, Natkiškių kultūros namams, ,,Moterų seklyčiai“, už saldžias vaišes dėkojame Natkiškių bendruomenės pirmininkei Nidai Bušniauskienei.

            Dėkojame visiems, kurie atėjo ir puikiai praleido Velykinę popietę Natkiškių kultūros namuose. Gerų Jums ir gražių švenčių.

Renginių organizatorė   Rasa Armonienė

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

August 2019
MTWTFSS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan