PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Kultūros darbuotojų pažintinė-kultūrinė išvyka

Pagėgių savivaldybės kultūros centro darbuotojai, minėdami balandžio 15 dieną Tarptautinę Kultūros dieną, tradiciškai išvyksta į respublikoje lankytinus objektus, susipažįsta su kitų kultūros centrų veikla. Šiemet kultūrininkai lankė Kretingos muziejų bei Žiemos sodą.

                Kretingos dvaras žinomas nuo XVI amžiaus. Grafas Juozapas Tiškevičius 1875 metais nupirko dvarą, rekonstravo rūmus ir pristatė oranžeriją. Joje įkūrė Žiemos sodą. Jame puikavosi vėduoklinės palmės, augo bananmedžiai, kaktusai, apelsinmedžiai, laurai, citrinmedžiai, didžiulė araukarija, o koralais išpuoštomis sienomis raizgėsi vijokliai. Uolomis žemyn krito krioklys, kurio vanduo upeliukais tekėjo į nedidelius tvenkinius. Vandenyje nardė dekoratyvinės žuvys, o iš vieno tvenkinio tryško aukštas fontanas. 1912 metais grafas Aleksandras Tiškevičius oranžeriją perstatė ir sumažino. Po rekonstrukcijos sode buvo pasodinta naujų retų augalų, kurie buvo rūpestingai prižiūrimi.

              Ekskursiją pagėgiškiai baigė Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre. Susipažino su duonos svarba lietuvio buityje ir papročiuose, kepimo tradicijomis, paruošta tešla, patys formavo duonos kepaliukus, ragaišį ir išsikepė juos duonkepėje.

                      O kol duona kepė, etnografinėje ekspozicijoje susipažino su senaisiais žemės įdirbimo įrankiais, duonai kepti naudotais rakandais, mokėsi atpažinti grūdines kultūras, pabandė sutrinti grūdus trintuvėje. Sužinojo apie kalendorines ir šeimos šventes, kuriose buvo naudojama Apeiginė duona, susipažino su smulkiosios tautosakos lobynu apie duoną.

 Kultūros centro informacija

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

August 2019
MTWTFSS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan